TC Portakal TV

BİM’DE İĞRENÇ MİDE BULANDIRAN İĞRENÇ HİLE !! BAKIN ALDIKLARIMIZDA BİZLERE NE YEDİRMİŞLER !

BİM’DE İĞRENÇ MİDE BULANDIRAN İĞRENÇ HİLE !! BAKIN ALDIKLARIMIZDA BİZLERE NE YEDİRMİŞLER !

Bim’de satılan Dağhan Sucuk’tan çıkanlar..
Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içerisinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizler sonucunda bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü. Bim’de satılan Dağhan Sucuk’tan çıkanlar.. Şok olacaksınız!
Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içerisinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizler sonucunda bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü

Bakanlık tarafından yapılan denetlemelerde tespit edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı.
GercekTaraf.com haber sitesinin haberine göre; Bakanlık tarafından tespit edilen ürünlerin içerisinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geçen ürünlerin tekrar piyasaya sürüldüğü görüldü.

BİM’DE SATILAN SUCUK
BİM’de satılan sucuk ürünlerinde yüzde yüz dana eti ibaresi belirtilen sucuklarda yabancı maddelere rastlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizlerde, Sultan Et Ürünleri tarafından üretilen, BİM marketlerinde satışa sunulan Dağhan Sucukları’nda Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı açıklandı. Firma yetkilileri Bakanlık tarafından yapılan analizlere itiraz etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aynı üründen bir numune daha aldı. İkinciye yapılan analizlerde de Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı görüldü. Bakanlık tarafından, Sultan Et firmasına cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

AT ETİNDEN, TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLERE…
Bakanlık tarafından yapılan denetlemelerde tespit edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı. GercekTaraf.com haber sitesinin haberine göre; Bakanlık tarafından tespit edilen ürünlerin içerisinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geçen ürünlerin tekrar piyasaya sürüldüğü görüldü.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. misafir dedi ki:

  Tükrük bezi olmasa iyi tabi
  Ama asıl önemli olan at eti eşek eti hangi ürünlerde çıkmış ve bu ürünler acaba hangi marketlerde satılmış. haberde bunlardan niye bahsediliyor hiç?

 2. Barış Yıldız dedi ki:

  İnanın bu haberden sonra da satılmaya devam eder. Çünkü biz ucuz olsun ne olursa olsun kafasındayız ülke olarak. Aynı şey ülkeyi yönetim biçimindede geçerli. Bu giderse başkası gelecek oda çalacak yicek diyerek kendimizi avutuyoruz. Bir de Bim sermayeyi nerden sağlıyor? Devlet gelirinden tabi ki çal çırp sonra da halka ucuz diye yuttur. Kendi malınızı para vererek alıyorsunuz

 3. aylin dedi ki:

  sana ne çıktığını hangi markette satıldığını yazmışlar daha ne soruyorsun saf saf. Medya işine gelince bim de böyle bir rezalet çıktığını senin izlediğin yandaş medya göstermez.

 4. pasa payas dedi ki:

  Dağhan sucuk ucuz degilki kilosu otuz TL’yi geçsin demekki pahali malda da hırsızlık yapıyorlar BIM MARKETE DAVA AÇIKLAMASI LAZIM. yoksa başa cikamazsin gida mühendisleri, var bimin. Onların görevdenaalınması lazım cçünkü onay vermedileri. Gida BIM e giremez daghan firması muhendise ev araba vs almistir ESSEK AT ETI ni de satanlar ben burdan antalyadan, YARGIYA sesleniyorum. Olaya el koyun. Vatandas ne yapabilir ekmek derdindeyiz

 5. kemal yöndem dedi ki:

  Lanet olsun insanlığınıza…Aalmayalım arkadaşlar.

 6. Düzceli dedi ki:

  Neden sadece Bim diyer firmalar neden açıklanmıyor

BİR YORUM YAZ